Blog

kombi-tamiri

Kapaklı Kombi Servisi

Kapaklı Kombi Servisi, Kombi hem ısınma sisteminin hem de kullanma sıcak su gereksinimini karşılayabilmek için üretilmiş cihazlara denir. Her altı ayda bir yetkili servis çağrılarak tesisat filtrelerinin temizlenmesinin gerçekleştirilmesi ve bacalı kombilerde baca çekiş kontrolü ve temizliği oldukça önemlidir. Kombilerin kullanımı çok kolay bir şekilde gerçekleşir. Kombiler yaz çalışma konumuna getirildiği zaman yalnızca sıcak su sağlamak mümkündür.

Kombi arızaları meydana geldiği takdirde öncelikle kullanma kılavuzunda yazan arıza giderme tekniklerine bakılması gerekir. Ancak arıza halen devam ediyor ise Kapaklı kombi servisi ile kontrollerden geçirilmesi gerekir. Kombi sistemleri bağımsız ısınma konforu sağlayarak pek çok avantajı beraberinde getirir.İnsanlar istedikleri süre içerisinde istedikleri düzeyde ısınma elde edebilirler.

Kombilerde Sıklıkla Rastlanan Arızalar

Kombi devamlı açık tutulduğu halde herhangi bir ısınma söz konusu değilse kombinin kapasitesi düşük olarak tercih edilmiş olabilir. Bunun dışında bulunulan mekânın ısı yalıtımı yeterli değildir veya yapılan sistemle alakalı olarak bir hata vardır. Kurulum hataları, tesisatın bir parçası olarak faaliyet gösteren kombileri direkt olarak etkiler. Bu tür hatalar genel itibari ile tesisat kaçakları, yanlış plastik boru kaynağı, hatalı uygulama sonucunda boru çapının daralması, nitelikli radyatör vanalarının kullanılmaması gibi sebeplerle ortaya çıkar.

Ancak tesisat eksikliklerinin tespiti daha zor bir durumdur. Bu sebeple kurulum hatalarından meydana gelensirkülasyon ve dolayısıyla ısınma problemlerinin kaynağı genelde kombiden kaynaklandığı düşünülür. Tam anlamıyla bir işlem yapılması için Kapaklı kombi servisi çalışanlarından destek alınması gerekir.

Kombilerde Bakım ve Onarımın Önemi

En sık karşılaşılan kullanıcı hatalarından biri olan gaz vanasının kapatılmasında, kombi gerekli düzeltme sağlanmadan yeniden devreye girmez. Bu tarz durumlarda kullanma kılavuzlarından gerekli kısımların incelenmesi gerekir. Uzun süreli ayrılmalarda gaz vanasının kapatılması halinde ise gaz vanasının kombi çalışır duruma getirilmeden önce açılması gerekir. Aksi durumlarda kombiler büyük ihtimalle arıza moduna geçecektir.

Kapaklı kombi servisi

Kullanıcılar tarafından yaygın olarak yapılan hatalardan birisi de yaz modunda bulunan kombinin tesisatı ısıtmama durumudur. Kullanım sıklığı ve zamana bağlı olarak bakımsız, zorlu koşullarda kullanılan kombi parçalarının arıza yapması olağandır. Parça ömürlerini uzatmak için koşulların uygunluğu ve temizliği Kapaklı kombi servisi tarafından senelik olarak kontrol yapılmalıdır.

Diğer makalemiz; Çerkezköy kombi servisi

Yorum yapabilirsiniz.